Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Za slobodu riek a ľudí s rakovinou Soňa Rebrová prepláva La Manche

Dátum: 27.08.2023
Autor: Sered Inak
Za slobodu riek a ľudí s rakovinou Soňa Rebrová prepláva La Manche

V 17 stupňovej vode strávi viac ako 16 hodín

Za slobodu riek a ľudí s rakovinou Soňa Rebrová prepláva La Manche

Soňa Rebrová preplávala všetky naše priehrady (nedávny článok https://www.seredinak.sk/novinka/60611/sona-rebrova-preplavala-vodnu-nadrz-kralova ). Diaľkovému plávaniu sa venuje päť rokov. Chce plávať pre prírodu a motivuje ju environmentálna katastrofa v Želiezovciach. Spomínaný Lamanšský prieliv (La Manche) je prieliv medzi britskými ostrovmi a európskym kontinentom.

Počasie v La Manche

Prieliv je charakteristický častými búrkami, hmlami a sťaženou námornou plavbou. Plavci musia počítať s náhlou zmenou počasia, silnými prúdmi a tiež výskytom medúz, občas vraj i žralokov. Pri plávaní nie je vidieť na druhé pobrežia, až keď ste za polovicou plávania. Tento kanál je známy aj medzi otužilcami, pretože teplota vody sa pohybuje medzi 13 až 18 stupňov. Až tretina plavcov to nedokončí aj kvôli veľkej zime.

Soňa Rebrová bola súčasťou ženskej štafety

Prvá slovenská ženská štafeta, ktorej súčasťou bola aj plavkyňa Soňa Rebrová preplávala La Manche v roku 2019. Dĺžka trasy, ktorú plavkyne zdolali bola 40 km. Členky našej štafety sa striedali a plávali každá po 1 hodine. Celý 40 km úsek zvládli preplávať za 12 hodín a 41 minút.

Tentokrát chce La Manche pokoriť sama

V 17 stupňovej vode strávi viac ako 16 hodín a prepláva okolo 40 km. Na samotný štart čakala približne tri roky. Predtým ako sa prihlásila si prešla viacerými testami, ako je napríklad vyššie spomínaná ženská štafeta či plávanie na našich priehradách. Ak by Soňa Rebrová La Manche preplávala, bola by druhou Slovenkou v histórii po Zuzane Juskovej zo štafety.

Sone Rebrovej držíme palce a prinesieme ďalšiu reportáž, pevne veríme o zdolaní La Manche.

Zdroj: preplavam.to, wwfsk.org, aktuality.sk

Foto so súhlasom: FB Soňa Rebrová

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.