Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ivan Palečka o cestovaní a cestovnej kancelárii

Autor: Sered Inak
Ivan Palečka o cestovaní a cestovnej kancelárii

Stále vo mne bolo niečo živé...

Povedz nám niečo o sebe, kde si vyrastal, čo si vyštudoval?

Dobrý deň, moje meno je Ivan Palečka, narodil som sa v Galante a vyrastal a býval som až do dospelosti v Seredi, takže sa dá povedať, že som rodený Sereďčan. Po Gymnáziu v Seredi som absolvoval Univerzitu Komenského v Bratislave – pedagogické zameranie. V roku 2011 som sa zúčastnil Work and Travel programu v USA, kde som pre americkú spoločnosť pracoval ako door-to-door seller. Po návrate z USA som sa prihlásil na externé štúdium na Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, odbor Manažment kultúry a turizmu.

Čomu sa venuješ, čo je tvoje hobby?

Aktuálne všetok voľný čas čo mi ostane venujem rodine, a teda manželke a deťom. Ale ak mi ozaj vystane čas, tak rád chodím na crossfit si zacvičiť, aj keď na to momentálne nevyzerám

 V akej brandži si pracoval, kým si založil cestovnú kanceláriu?

Popri štúdiu som sa zamestnal najprv v cestovnej agentúre Invia.sk, kde som sa postupne vypracoval na jedného z najlepších predajcov zájazdov. Odtiaľ som sa presunul do cestovnej kancelárie Kartago Tours a.s., kde som začal na pozícii Asistent destinačného manažéra. Po roku na tejto pozícii som postúpil na pozíciu destinačného manažéra, kde som mal na starosti hlavne destináciu Egypt, následne ostrov Mallorca a ostrov Maurícius. Po dvoch rokoch som sa vydal do Nemecka a potom do Rakúska pracovať priamo do hotelov, aby som zistil ako to funguje v tejto brandži na tej druhej strane - pracoval som ako umývač riadu, pomocný kuchár, šofér...

Po návráte naspäť na Slovensko som začal pracovať ako obchodný zástupca pre firmu na predaj a montáž klimatizácií a mám na starosti rakúsky trh, preto veľa cestujem každý deň.

 Čo ta viedlo k založeniu cestovky?

Stále vo mne bolo niečo živé, že chcem robiť cestovný ruch a mať vlastnú cestovku bol vždy môj sen,  tak sme teda v roku 2023 na jeseň začali podnikať kroky, aby sme si mohli tento sen splniť, a založili sme si cestovnú agentúru Sands Travel. Dôležité je, aby ste vedeli, že my sme cestovná agentúra a nie kancelária. My ako agentúra máme v ponuke zájazdy takmer všetkých slovenských cestovných kancelárií a máme spísané zmluvy s viac ako 40 rakúskymi a nemeckými cestovnými kanceláriámi. Rozdiel je hlavne ten, že každá cestovná kancelária má svoj vlastný produkt, balík služieb, ktoré ponúka klientom. My ako agentúra pomáhame ľudom tým, že máme všetko na jednom mieste, že nemusíte behať do Kartága, do Hydrotouru, alebo do Saturu zvlášť, pretože všetko čo oni ponúkajú, ponúkame aj my za tie isté ceny!

Aké zájazdy ponúkate a prečo práve tieto?

Zo začiatku roka sú vždy v kurze zájazde vo first minute zľavách na leto. Najvyššie zľavy sú zväčša od novembra do konca decembra, prípadne konca januára. Popritom sú stále aktuálne zájazdy do exotiky, túto zimu boli bestsellermi destinácie ako Omán, Zanzibar, Spojené Arabské Emiráty, a úplnym hitom tejto zimy boli lety z Bratislavy do Dominikánskej rep. , na Kubu a do Vietnamu na ostrov Phu Quoc.

 O aké zájazdy je záujem?

Ako kazdý rok je najväčší záujem o destinácie ako Turecko, Grécko, Španielsko, v Taliansku ostrov Sardínia, nazaostáva ani Egypt, Tunisko a Kapverdské ostrovy, alebo ešte stále moc neopozerané Albánsko.

Najviac ludia dopytujú hotely priamo pri pláži, nie až tak ďaleko od letiska, a samozrejme s All Inclusive konceptom. Rodiny s menšími deťmi zasa preferujú destinácie s kratšou dobou letu a nie moc dlhým transferom z letiska na hotel.

Skôr než ponúkneš zájazd, aj si ideš sám pozrieť destináciu?

Aby sme vedeli lepšie poradiť s výberom dovolenky a vybrať správny hotel, tak sa snažíme pred sezónou alebo po sezóne navštíviť rôzne destinácie a hotely v ponuke. Už z čias keď som pracoval pre CK Kartago Tours, som absolvoval nespočetné množstvo pracovných ciest do rôznych destinácií. Najčastejšie to bol však Egypt, ktorý som mal na starosti.

Tento rok v apríli som navštívil Kanárske ostrovy, konkrétne ostrov Fuerteventura, kde som strávil 1 týždeň a spoznával ostrov, navštívil som niekoľko hotelov, rozprával sa s manažermi a riaditeľmi týchto hotelov, aby mi čo najpodrobnejšie podali informácie o ich hoteloch. Teraz v máji sme so ženou absolvovali takú menšiu pracovnú cestu na španielsky ostrov Mallorca, kde sme takisto pozreli niekoľko hotelov a pobehali ostrov, pozreli si turisticky najnavštevovanejšie miesta.

 Ponúkaš aj zimné destinácie?

Tento rok sme mali už v ponuke ako novinku letecké  all inclusive lyžiarske zájazdy do Turecka do oblasti Kayseri. Ale v ponuke boli a budú aj klasické lyžiarske zájazdy s vlastnou alebo autobusovou dopravou do krajín Rakúsko, Švajčiarsko, Taliansko, Francúzsko a Slovinsko.

Čo sa ti úsmevné prihodilo na cestách, alebo niečo zaujímavé?

Musím povedať, že som Egypt navštívil či už pracovne alebo súkromne už viac ako 20x. Túto krajinu milujem, je to moja srdcovka a vycestujem do Egypta vždy, keď je to možné.

 Kika

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.